ساخت و تکمیل مسجد روستاهای صعب العبور رشته کوه زاگرس

به پایان رساندن ساخت مسجد امام حسین (ع) از مرحله نازک سازی تا انتها در روستای گنج دره علیا

در بهار سال 1397 گروه جهادی سربازان حضرت زینب (س)-تهران با ورود به روستای مربوطه مشاهده نمود که مسجد نیمه تمامی که توسط گروه جهادی از استان دیگر رها شده است. و محل چرای گوسفندان گردیده است، لذا از مرحله نازک کاری گروه کار را بر عهده گرفت و با موزائیک کف مسجد احداث پله، برق کشی و تجهیزات روشنایی داخل و خارج مسجد، شیشه، لوله کشی آب، نصب کابینت، نصب درب، سفید کاری بنا ، رنگ کاری و در ادامه دوخت و نصب پرده ، کتابخانه و کتب، ظروف مسجد و… مسجد را به بهره برداری رسانده است و به لطف خداوند این مسجد محل عبادت و تجمع اهالی و برگزاری کلاس های هنری، ورزشی، آموزشی و قرآن، کارآفرینی و… گردیده است.

جهاد ادامه دارد…

ایران را آباد خواهیم نمود. یا علی…

هذا من فضل ربی…

ساخت مسجد حضرت زهرا(س) در روستای بوربورا وسطی

پس از مطالعات بسیار و برگزاری اردوهای شناسایی و اردوهای خدماتی طی دو سال ، گروه جهادی سربازان حضرت زینب (س) تصمیم گرفت برای تحت پوشش گرفتن جهت خدمات: آموزشی و فرهنگی، بهداشت و درمان، عمرانی، کارآفرینی، دامپزشکی، دندانپزشکی و غیره… حداقل 30 روستا در منطقه کاکاوند غربی و شرقی، مسجد چند منظوره ای در آن منطقه بسازد.

با ساخت این مسجد اهداف ذیل محقق می شود:

1- محل تجمع روستاییان جهت عبادات مذهبی و… که تا شعاع 30 روستا مسجدی وجود نداشت.

2- کلاس درس آموزشی روستا که جایگزین کانکس 9 متری می شود و بچه ها می توانند از یک فضای آموزشی با سیستم گرمایشی و سرمایشی و نور و تهویه و تجهیزات آموزشی بهره ببرند.

3- درمانگاه موقت برای گروه های جهادی حین برگزاری اردو جهادی اعم از تخت معاینه، محل ویزیت دندانپزشکی و شبستان مسجد جهت استقرار گروه های جهادی کشور برای پوشش دادن خدمات دهی 30 روستای اطراف.

4- سقف شبستان مسجد که از سازه ی ایندکت استفاده شده است و شبستان بدون ستون محل مناسبی برای برگزاری کلاس های ورزشی و همایش ها و کارگاه های کارآفرینی می باشد.

5- کتابخانه مسجد محل پرورش ذهن های خلاق و رشد فرهنگ کودکان و نوجوانان روستاها احداث گردیده است.

لازم به ذکر است مسجد حضرت زهرا (سلام الله علیها) در منطقه صعب العبور و کم برخوردار لرستان با توجه به گسل زلزله و عبور سیلاب و حوادث غیر مترقبه و کار مطالعاتی عمیق و زحمات شبانه روزی جهادگران گروه با هزینه بسیار بالایی که توسط خیرین گروه جهادی احداث گردیده است.

باشد که این اثر ماندگار صدقه جاریه ای برای گروه جهادی سربازان حضرت زینب (س)-تهران محسوب گردد و همگان از آن فیض ببرند.

هزینه ساخت و بهره برداری مسجد چند منظوره حضرت زهرا (سلام الله علیها) در روستای بوربورا به مبلغ یک میلیاردو پانصد میلیون تومان تماماً توسط خیرین گروه جهادی سربازان حضرت زینب (س)-تهران تامین گردیده است.

جهاد ادامه دارد…

ایران را آباد خواهیم نمود. یا علی….

هذا من فضل ربی…

کمک هزینه ساخت مسجد امام جعفر صادق(ع) در روستای کاظم آباد