شهید عبدالحسین برونسی – هر هفته با یک شهید 21
اکتبر 14, 2020
شهید حسین سپهر – هر هفته با یک شهید 23
اکتبر 28, 2020
نمایش همه

شهید محمد غفوری – هر هفته با یک شهید 22

*** هزینه مطلب : 5 صلوات برای شادی شهداء (فراموش نشود)***

آنچه جان عاشقان از دست زلفت می کشد ****کس ندیدست در جهان جز کشتگان کربلا

مادر محمد از فراق محمد و گریه زیاد بینایی خود را از دست داد و تا آخر عمر همیشه محمد را در خواب میدید که با لباسی سفید منتظر آمدنش است.

شهید محمد غفورى در اوایل خرداد ماه سال 1348 در شهررى دیده به جهان گشود. پدرش عليرضا، كارگر بود و مادرش جواهر نام داشت.

در سن شش سالگى به مدرسه رفت و علاقه ى زیادى به علم و دانش داشت، جالب این بود كه او همیشه در خانه كم درس مى خواند و خانواده او را بازخواست مى كردند ولى همیشه شاگرد ممتاز بود. تا پايان دوره متوسطه در رشته تجربي درس خواند و ديپلم گرفت.

هر هفته یا ماه، مجلات و دانستنى هاى مختلف را خریدارى مى كرد و به دقت مطالعه مى نمود، به همین دلیل اطلاعات عمومى او در سطح بسیار خوبى بود به طورى كه در اكثر بحث ها نظرش مورد قبول واقع مى شد.

محمد در سن 17 سالگی به شهادت رسید، اما تا همین سن هم رفتارهایی فراتر از سن خود داشت، بسیار مهربان بود و از درک بالایی برخوردار بود، بسیار باهوش بود و خیلی زود در هر کاری پیشرفت می کرد. او بسیار قاطع بود و در زمان هایى كه حق با او بود به هیچ قیمتى حرف دیگر را نمى پذیرفت حتى اگر به قیمت جانش تمام مى شد.

 وى علاقه ى زیادى به کار، كشاورزى و دامپرورى داشت. هرگاه به خانه ى اقوام در شهرستان مى رفت، اول به سراغ باغچه ى آن ها مى رفت و هنگام بازگشت نهالى را با زحمت به خانه مى آورد و آن را در حیاط یا در كنارگذر خیابان مى كاشت.

در دوران دبیرستان عضو بسیج محله شد و در كتابخانه ى مسجد شروع به فعالیت نمود و بیش تر وقت خود را در آنجا مى گذراند. اما این كار و حضور در پشت جبهه نتوانست او را راضى كند، لذا درس و مدرسه و كتابخانه را رها كرد و در لباس امدادگری رهسپار جبهه شد، چون معتقد بود كه الآن جبهه مهم تر از مدرسه است.  در آنجا درس واقعى را در مدرسه ى عشق به پایان رساند و نمره ى قبولى را از معبود و معشوق خود گرفت و در زمره ى یاران او قرار گرفت.

نحوه شهادت

محمد همراه سپاهیان لشکر 27 محمد رسول الله در عملیات کربلای پنج در شهر شلمچه شرکت کرد. پست او در عملیات امدادگری بود.

سرانجام محمد در روز 18 بهمن ماه 65 با اصابت ترکش خمپاره به سر، دست و پایش به درجه رفیع شهادت رسید.

مادر محمد از فراق محمد و گریه زیاد بینایی خود را از دست داد و تا آخر عمر همیشه محمد را در خواب میدید که با لباسی سفید منتظر آمدنش است.


اطـلاعات مـزار

شهر محل دفن : تهران

محل مزار شهید : گلزار شهدای بهشت زهرا س

قطعه : 29 ردیف : 18 شماره : 16

تاریخ تولد: 1348/02/27

روز شهادت: 1365/11/18

سن در زمان شهادت : 17 سال

محل شهادت: شلمچه

عملیات : کربلای 5

وضعیت پیکر: مشخص


وصیتنامه شهید محمد غفوری

بسم الله الرحمن الرحیم

«مپندارید، كسانى كه در راه خدا كشته شدنده اند، مرده اند، بلكه زنده اند و در نزد پروردگارشان روزى مى خورند».

با سلام و درود بر ولى عصر (عج) و با سلام بر نایب برحقش امام خمینى و با سلام و درود بر زحمتكشان انقلاب اسلامى و گلگون كفنان ایران. با سلام به خانواده ى عزیز و مهربانم، امیدوارم كه در پناه خداوند منان سلامت و ثابت قدم باشید و با توجه به آیه ى شریفه ى فوق معلوم مى شود كسانى كه در راه خدا به مبارزه علیه كفار برخاسته و در این راه كشته شوند مرده محسوب نمى شوند بلكه زنده تر از ما هستند.

«الا بذكر اللّه تطمئن القلوب؛ با یاد و ذكر خدا دل آرام مى گیرد.» پس شما هم با یاد و ذكر خدا قلب ها و دل هاى خود را آرام كنید و لحظه اى از یاد خدا غافل نشوید.

این دشمنان كوردل به خیال خام خود به جنگ با چه كسانى آمده اند و اگر فكر مى كنند كه با آتش افروزى در میان مسلمانان مى توانند به این انقلاب ضربه بزنند كور خوانده اند. گریه ى مسلمانان و انقلابیون، شادمانى و خنده ى منافقین است، پس جلوى هر كسى گریه نكنید.

دانش آموزان سعى كنید كه در سنگر مدرسه با سلاح قلم و كاغذ به جنگ علیه كفار برخیزید و در عین حال جبهه ها را خالى نگذارید و در هر دو سنگر نمرات عالى بیاورید و با معدل عالى قبول شوید. نهال انقلاب در آینده ى نزدیك به دكتر و مهندس احتیاج دارد، پس در این راه هم پیشروى نمایید.

بارى خانواده ى عزیزم، شهید غصه خور نمى خواهد بلكه رهرو راه خود را مى خواهد. با دوستان مروت كنید و با دشمنان مدارا نمایید؛ زیرا طریقت انبیا و امامان معصوم(علیهم السلام) چنین بوده است. مسجد سنگر است سنگرها را حفظ كنید.

خانواده ى عزیزم خانواده هایى مثل شما در مملكت اسلامى ایران زیادند، سعى كنید از ایشان سرمشق بگیرید كه چگونه پس از شهادت فرزندشان ثابت قدم تر و استوارتر مى شوند، خانواده هایى كه پس از شهادت اولین، دومین، سومین و… فرزندشان گریه مى كنند كه چرا فرزند دیگرى ندارند تا در راه حق راهى جبهه كنند.

همیشه به یاد خدا باشید؛ زیرا آرام كننده ى دلهاست؛ خدایى كه همه چیز از اوست و همه چیز به سوى او باز مى گردد. در نظر داشته باشید كه خداوند بنده اش را خود به وجود آورده و هر گاه كه خواست او را به سوى خود فرا مى خواند؛ و نیز در نظر داشته باشید كه خداوند با مؤمنین معامله مى كند و در این معامله جان مؤمنین را در ازاى بهشت از ایشان خریدارى مى كند و چه كسى بهتر از خداوند براى معامله، ما كه به این معامله تن در دادیم، از شما هم مى خواهم كه حتى المقدور با خداوند معامله كنید، زیرا بهترین معامله است. همیشه با خداوند باشید و از او طلب صبر كنید.

خانواده ى عزیزم، سعى كنید همیشه به دیگران روحیه بدهید و روحیه ى خود را بالا نگه دارید. دعا براى امام و زحمتكشان انقلاب اسلامى و پیروزى عاجل رزمندگان اسلام یادتان نرود.

من از همه راضى هستم و از شما مى خواهم كه از من راضى باشید و از دیگران نیز براى من رضایت بطلبید. امیدوارم كه همه از من راضى باشند و…

پیام شهید:

1. راه شهدا را ادامه دهید.

2. امام را دعا كنید و از او پیروى نمایید.

3. جبهه ها را خالى نگذارید.

4. از انقلاب دفاع كنید.

5. معامله با خدا بهترین معامله هاست.

6. شهید غصه خور نمى خواهد بلكه رهرو راه خود را مى خواهد.

دیدگاه‌ها بسته شده اند.

 

در صورت تمایل برای کمک به مناطق کم برخوردار زاگرس نشین از طریق شماره کارت

6273-8170-1019-1678

می توانید اقدام فرمایید.

مبالغ واریزی صرف امور عمرانی،اموزشی، فرهنگی و...مناطق تحت پوشش گروه جهادی می گردد.

This will close in 20 seconds